Hokejisté Studénky zvítězili ve druhém čtvrtfinálovém utkání play-off krajské hokejové ligy mužů na domácím ledě a vyrovnali před výbornou kulisou a vynikajícími fanoušky stav série na 1:1. Dvě třetiny tahali svěřenci Pokorného za kratší provaz, ale rozhodnutí přišlo až v závěrečné dvacetiminutovce, ve které Studénka vstřelila 3 branky. O postupujícím do semifinále tak určí až středeční duel v Orlové.

Čtvrtfinálová série krajské hokejové ligy mezi Studénkou a Orlovou je srovnána. Druhý duel ve Studénce přinesl pořádné drama a krásný hokej. Domácí celek byl sedm minut od vyřazení. Jenomže pak si vzal slovo Novák, který vyrovnal. Tři minuty před koncem pak nasměroval domácí k vítězství Tatarčík, Ti nakonec vyhráli 3:1. Rozhodující bitva o postup se odehraje ve středu od osmnácti hodin na ledě v Orlové.

Rozhodující zápas je na programu ve středu v Orlové. „Pokud zopakujeme výkon ze soboty, postoupíme,“ je si jistý Miroslav Pokorný.

Krajská hokejová liga nasadila pořádný kvapík, hraje se středa, sobota. „Je to zvláštní, že tak zápasy honíme. Jsme amatéři, myslím, že kdyby se hrálo jen víkendy, je to lepší. Jak pro diváky, tak samotné hráče. Kluci chodí normálně do práce, celkem se jim to komplikuje. Přitom jsme mohli klidně hrát až do dubna,“ přidal svůj postřeh Miroslav Pokorný.

2.ČF sobota 19.2.2022 17:00 hodin ZS Studénka
HC Studénka  HC Orlová 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)  Zápis o utkání

Branky a nahrávky: 53. Novák (Pokorný), 57. Tatarčík (Pokorný), 60. Rosypka (Marek Tomášek) – 31. Zientek (J. Juhász, Fejko). Stav série: 1:1.

Vyloučení:
7:8  Využití: 1:0  Rozhodčí: Pelc - Lasák, Kopečný. Diváci: 317.

Studénka: Kozák (Smetana)  Gola, Bolek, Žídek, Novák, Lyčka, Trubka, Jedlička – Pokorný, Čáň, Orszulik, Žídek, Marek Tomášek, Kučera, Martin Tomášek, Roman Tomášek, Tatarčík, Rosypka, Martinčík. Trenér: M. Pokorný st.

HC Orlová: Ovčaří (Urbánek) – Milch, Macurák, Tvrdík, Deutsch, Ševěček, Klus, Zientek, Janiczek – Fejko, Dang, Korec, Klíma, Voznica, Zakuťanský, Grepl, Potočný, J. Juhász, L. Juhász, Petrák, Dýrr. Trenér: P. Tomis.

Play off – Krajská liga mužů - Moravskoslezský - sezóna 2021/2022

čtrtfinále   semifinále   finále
  16.2. 19.2. 23.2.
Bohumín 6:4 3:5
Krnov
            26.2. 2.3. 5.3.
N. Jičín 2:3 0:4     1

11.3. 13.3. 16.3. 18.3. 20.3.
Benešov   4

F. Místek 3:2 4:1     2