Konec! Hokejisté Studénky mají dovolenou. Jejích pouť v letošním ročníku krajské hokejové ligy skončila už ve čtvrtfinále. Svěřence trenéra Miroslava Pokorného vyřadila v tří zápasové sérii Orlová. Rozhodující třetí čtvrtfinálový duel na ledě Orlové nabídl opět řadu trestů na obou stranách, využité přesilovky i gól v oslabení.  Studénka nakonec padla vysoko 3:8 a v letošním ročníku krajské hokejové ligy skončila na 5. místě.

„Je to jednoduché. Orlová dokonale využila domácí prostředí. V základní části skončila čtvrtá a z toho těžila. Rozhodující zápas hrála doma a jak se ukázalo, zaslouženě zvítězila,“ uznal trenér Studénky Miroslav Pokorný. Jeho tým nezačal třetí rozhodující zápas špatně. Dokonce vedl. „V první třetině jsme měli opticky navrch. Bohužel domácí výsledek otočili. Dělali jsme velké chyby v obranné činnosti, které dokázala Orlová potrestat. Má kvalitní tým a postup si vzít nenechala,“ vracel se ke třetímu zápasu zkušený trenér. „Snažili jsme se do utkání ještě vrátit. V přesilovce jsme snížili na rozdíl jediného gólu. Jenomže vzápětí jsme znovu inkasovali,“ pokrčil rameny.

Studénka přitom letošní sezonu neměla špatně rozehranou. „Nebyla to až tak špatná sezona. Před jejím startem jsme museli nahradit zkušené hráče typu Sluštíka nebo Slováka mladými. Prakticky jsme přišli o jeden a půl pětky. Do Opavy navíc odešel brankář Baldík,“ poznamenal Miroslav Pokorný, zároveň ale přiznal, že z konce ve čtvrtfinále je zklamaný. „Ještě jsem to nerozdýchal. Podle mě jsme měli na to hrát v nejlepší čtyřce,“ podotkl kouč Studénky.

Studénka si během sezony udělala z vlastního stadionu doslova nedobytnou tvrz. „Doma se nám dařilo. Prohráli jsme jen jedno utkání na vlastním ledě“ těší Pokorného. „Když se zpětně ohlédnu, pokazili jsme si to v lednu, kdy jsme měli výpadek. Prohráli jsme v Těšíně, Krnově a Uničově. To nás stálo lepší umístění a tím mít výhodu domácího zápasu pro třetí rozhodující zápas,“ zakončil trenér Studénky.

3.ČF středa 23.2.2022 18:00 hodin ZS Orlová

Orlová – Studénka 8:3 (3:1, 2:1, 3:1)  Zápis o utkání

Branky a nahrávky: 10. Voznica (Fejko), 13. Fejko (Dang), 13. Deutsch (Potočný, Juhász), 27. Juhász (Dýrr), 38. Voznica (Potočný), 50. J. Juhász (Zientek), 56. J. Juhász (Zientek), 57. Dang (L. Juhász) – 4. Marek Tomášek (Orszulik), 26. Pokorný (Rosypka), 43. Novák (Trubka).  Konečný stav série: 2:1

Rozhodčí: Vítek – Binar, Mareček. Vyloučení: 12:13. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 252.

HC Studénka: Kozák (Smetana) – Jedlička, Bolek, Novák, Gola, Lyčka, J. Žídek, Trubka – Rosypka, Kučera, Pokorný, Marek Tomášek, Čáň, Žídek, Sochorek, Orszulik, V. Martinčík. Trenér: Miroslav Pokorný.

Play off – Krajská liga mužů - Moravskoslezský - sezóna 2021/2022

čtrtfinále   semifinále   finále
  16.2. 19.2. 23.2.
Bohumín 6:4 3:5 4:0
Krnov
            26.2. 2.3. 5.3.
N. Jičín 2:3 0:4     Bohumín           11.3. 13.3. 16.3. 18.3. 20.3.
Benešov   Benešov   1
F. Místek 3:2 4:1     F. Místek